Pytania i odpowiedzi

Jak napisać nowy wpis?
Zalogować się na stronie głównej blox.pl, wejść do edycji blogu i wybrać opcję Nowy wpis.
Publikuj a zapisz jako szkic – jaka różnica?
Publikuj od razu wrzuca do internetu. Zapisz jako szkic zapisuje tylko dla Ciebie – w edytorze.
Jak ustawić zakładki z boku bloga?
W części Zasoby znajduje sie pozycja Zakładki. Tam najpierw tworzy się folder, później w nim dopisuje się kolejne zakładki, podając tytuł i url w osobnych oknach… Zgodnie z opisem na stronie.
Jak zmienić szablon
Można to zrobić w dziale Wygląd. Wystarczy wskazać nowy szablon i zapisać zmiany.
Jak zmienić wygląd bloga
Gdy zmiana szablonu nie wystarczy, jest coś, z czego mogą korzystać jedynie osoby lubiące grzebać: edycja css-a.
Zanim zaczniemy modyfikować, trzeba się zdecydować, który układ szablonu nam odpowiada. Dla uproszczenia – nawigacja czyli kalendarz, ulubione i zakładki mogą być z prawej albo z lewej. Innych możliwości w zasadzie nie ma.
Po wybraniu szablonu należy napisać sobie troche bloga. Bo lepiej się zmienia jak są posty. Dobrze jest też mieć jakieś komentarze. Po wszystkim zapisujemy stronę bloga z przeglądarki na dysk z wszystkimi elementami. Wśród plików będzie arkusz css, który się nazywa np. default0.css.
Ten plik zawiera kod opisujący różne elementy stron bloga i komentarzy. Jeśli podoba Ci się mój szablon a aktualnie nie ma go na liście wyboru szablonu, zapraszam do skopiowania pliku (po prostu zapisujesz na dysk mojego bloga i kopiujesz sobie plik txt).
Tego css można modyfikować zmieniając wszystkie elementy – wielkość tytułów, notek, komentarzy, dat. Można przesuwać całe sekcje… Uwaga: to wciaga…
Mając gotowy plik po zmianach wystarczy jego treścią (kopiując całość) zastąpić to co znajduje się w okienku WYGLĄD > CSS działu, w którym zarządza się blogiem.