Książka Internet – pobierz za darmo

W 1998 w wydawnictwie Znak ukazała się moja książka o tytule „Internet”. Wtedy sieć była czymś nowym, rzeczą dla pasjonatów. Dziś (22.09.09) udostępniam teksty wszystkim zainteresowanym.

:: Tomasz Bienias Internet PDF (530 k)

To jest poprawiony w ostatnich miesiącach i przejrzany tekst wysłany do wydawnictwa. Nie spędziłem nad tym miesięcy, dlatego ciągle mogą tam być błędy. Jeśli coś znajdziecie, proszę o sygnał (kontakt jest na blogu).

Cytować można w dowolnych ilościach, jako źródło proszę podać link (Jeśli ktoś chce wspomnieć o tym, że książka jest dostępna, proszę używać tego samego linku)

Nakład (3k) dość szybko się rozszedł a wydawnictwo nie kontynuowało serii, w której książka się ukazała. Ciągle jednak dostawałem sygnały o tym, że… doskonale nadaje się do cytowania przy pisaniu prac magisterskich. Książka dostępna jest praktycznie tylko w bibliotekach.

Komu może się to przydać:

:: Studentom piszącym prace magisterskie związane z internetem, potrzebującym pozycji w bibliografii.

:: Zainteresowanym historią sieci. Rozdziały o faktach i o tym co było wcześniej przeszły próbę czasu. Najgorzej jest z tymi o wyszukiwaniu (wiadomo, Google)

:: Zainteresowanym moją twórczością 😉

:: Więcej powodów – proszę podać w komentarzach. Treść to podstawowe informacje o sieci, połączone z elementami poradnika, tak jak to widziałem w 1997 roku.