Andizajn – c.d.

Ciąg dalszy: notka o andizajnie wywołała ciekawe komentarze. Może powinienem zmienić temat i upierdliwie pisać o różnych stronach 😉

Pojawiło się pytanie o 10 lat PSPR. Strona jest w miarę przejrzysta, ale mam – patrząc na nią – takie pytania: w co się klika, gdzie jestem (na podstronach nie ma oznaczenia). Dlaczego nie powinienem ich mieć? Odpowiedzi znajdziecie w książce Kruga, którą poleca Elsindel. Warto przeczytać, z braku laku nawet w języku ojczystym.

Co do logiki Webusability.pl: wiem, że to tzw. żelazna logika. Piszę o znaku zapytania, który pojawia mi się w głowie „dlaczego z lewej, zawsze było z prawej” a na stronie o użyteczności pojawić się nie powinien (nie każ mi myśleć, Tomek). W każdym innym wypadku byłby to detal.

Użyteczność.pl? Bardzo źle poukładane, to jakiś strumień świadomości. Ulisses już jest, róbmy Web.. Ubolewam, ale tak to widzę. Nie wiem w coby kliknąć. U Nielsena mniej więcej wiem. Ale konkretnie.

Na dole „Twoje komentarze… Dbamy o to, aby serwis ten był jak najbardziej… użyteczny, dlatego zależy nam na uwagach i komentarzach. Prosimy więc o nadsyłanie propozycji, jak najlepiej dopasować ten serwis do Twoich potrzeb oraz jakie tematy powinniśmy poruszać w szerszym zakresie.”.