Nowe Wiadomości Gazeta.pl

Ciekaw jestem, jak wam się podoba. Mi – owszem – mogę napisać z czystym sumieniem bo praktycznie przy tym nie robiłem. Miło czytać, że większość podziela mą opinię (choć parę rzeczy musimy jeszcze poprawić).

W komentarzach – zdecydowanie pozytywnych – a także na blogu Netto, pojawiają się różne ciekawe pytania. Jedno z nich „właściwie to po co ta strona skoro są newsy na HP portalu”. Więc tak: ta strona jest dla tzw. newssuckers. Dla takich na HP portalu nie ma nic. Nic, bo mówiąc szczerze, choć nad tym pracuje zespół ludzi, prawdziwego zjadacza newsów wogóle nie obchodzi, co oni wybrali. On chce wiedzieć co się dzieje i sam to wybierać. Ma z jednej strony RSSy, z drugiej (bo są tacy newssuckerzy, którzy nie wiedzą co to, pewnie jakieś 80 proc.) właśnie ten serwis.

Jest pewien problem ze zdjęciami na tzw. stronach indeksowych (z newsami z konkretnego działu np. Polityka). Tu jest mój wkład, bo upieram się by na takich stronach wszystkie tytuły zaczynały się na tej samej wysokości. Powód? Wzrok człowieka leniwy jest i nie lubi skanując skakać w prawo i w lewo. Już szczególnie nie lubi wracać dalej niż był poprzednim razem. Tego nauczyłem się chyba już w 1992 roku z finansowanego przez Amerykanów poradnika dla pracowników młodych polskich mediów (ew. młodych pracowników polskich mediów).

„Naszą misją jest” robić człowiekom dobrze i czasem warto poświęcić pozorną elegancję. Tylko trudno to czasem dobrze rozwiązać, gdy raz jest zdjęcie a raz nie jest. Renata, która wcześniej projektowała ze mną HP a teraz to (już nie ze mną), o problemie wie i ciągle nad nim kombinujemy.